Alkoholio vartojimo patikros testas MAST

Alkoholio priklausomybė: testas MAST

Sukurtas 1971 metais Michigan Alcohol Screening Test (MAST) – vienas seniausių ir tiksliausių patikros testų , kurio efektyvumas, nustatant alkoholinę priklausomybę, siekia 98%.
MAST testo klausimai pagrįsti paciento vertinimu socialinių, profesinių ir šeimyninių problemų, susijusių su girtuokliavimu. Pats testas buvo kuriamas kaip būdas greitai įvertinti plačios gyventojų masės piktnaudžiavimą alkoholiu. Jis buvo plačiai aprobuotas ir parodė puikius polinkio į alkoholizmą išsaiškinimo rezultatus.

Egzistuoja kelios testo variacijos, mes naudojame paskutinę, naujausią versiją, susidedančią iš 24 klausimų. Atminkite, kad MAST testas – ne ekspres-testas (greitasis testas), turite atsakyti į klausimus mąstydami, tam reikia laiko. Daugelis klausimų liečia visą gyvenimą, ne tik pastarąjį laikotarpį. Žinoma, testavimo rezultatas negali pakeisti akivaizdžios konsultacijos su gydytoju. Tačiau apytikslis Jūsų būklės vertinimas gali įtakoti priimant teisingą sprendimą dėl tolimesnės gyvenimo taktikos.

MAST testui būding 2 ryškūs bruožai,
ženkliai skiriantys jį nuo kitų testų.

Pirmasis bruožas susijęs su tuo, kad testas yra ilgas. Pilnas variantas susideda iš 24 klausimų ir reikalauja susikaupimo, kas, žinoma, skiria jį nuo 4-6 klausimų greitųjų testų. Todėl jo neįmanoma arba sunkiai įmanoma atlikti gausaus žmonių susibūrimo vietose ir triukšmingoje aplinkoje. Tačiau būtent tai įtakoja išvadų tikslumą.


Kitas bruožas: testo klausimai reikalauja sutelkti dėmesį į problemas per visą paciento gyvenimo laikotarpį, o ne į esamas šiuo metu problemas. Tai reiškia, kad yra mažesnė tikimybė, jog testas gali aptikti problemas ankstyvojoje alkoholizmo stadijoje. Todėl, jis labiau tinka žmonėms, kurie turi šią problemą ilgiau nei vienerius metus, be to – testavimo tikslumas ilgainiui tik didėja.


Mes paleidome on-line testavimo sistemą, kuri leis įvertinti Jūsų polinkį į piktnaudžiavimą spiritiniais gėrimais, pagal pasaulyje pripažintus standartus. Įvertinkite save, patarkite draugams ir padarykite teisingas išvadas.
Testavimas atliekamas pagal paskutinę 24 klausimų Mičigano Universiteto psichologinio testo MAST-G modifikaciją.


Testo raktas:
Balai skaičiuojami pagal sekančią schemą:
• atsakymas „Taip“ į klausimus 5,9,16: 1 balas;
• atsakymas „Taip“ į klausimus 2,3,10-15,17,18,21-24: 2 balai;
• atsakymas „Taip“ į klausimus 8,19,20: 5 balai;
• atsakymas „Ne“ į klausimus 1,4,6,7: 2 balai.

Suskaičiuojama bendra balų suma. Maksimalus balų skaičius – 54.
Testo rezultatų interpretacija:
• 0-4 balai – alkoholizmo nėra.
• 5-7 balai – galima įtarti alkoholizmą.
• Daugiau kaip 7 balai – alkoholizmas tikėtinas.


Atspausdinti testą Atlikti testą on-line


Nuolaidos