Alkoholinės priklausomybės gydymas

Trumpalaikės intervencijos alkoholinės priklausomybės gydyme.

Neseniai buvo paskelbti tyrimų rezultatai apie trumpalaikės terapijos efektyvumą alkoholinės priklausomybės gydyme. Apžvalgos autoriai išaiškino 14 atsitiktinai atrinktų, kontroliuojamų tyrimų ir kontroliuojamų klinikinių bandymų su 4041 dalyviu, pagrinde vyrais nuo 16 metų amžiaus ir vyresniais. Visi jie buvo identifikuoti kaip alkoholikai (daugiausiai – Didžiojoje Britanijoje ir JAV).

Visuose tyrimuose buvo atliktas trumpalaikis motyvacinis poveikis pacientui, nukreiptas į elgesio pokytį. Buvo varijuojama – nuo vienintelio susitikimo, kurio metu pateikiama bendra informacija, iki 1-3 tikslingų trumpalaikių intervencijų. Trumpalaikėje terapijoje buvo naudojamos motyvacijos ir konsultavimo metodikos, pagrįstos pacientų asmenine patirtimi, atsakingumo ir savaiminio efektyvumo metodikos.

Tyrimų rezultatai rodo, kad pacientai po trumpalaikės terapijos naudoja įrodomai mažiau alkoholio, palyginus su kontrolinėmis grupėmis. Be to, terapijos grupėje ženkliai sumažėjo mirtingumas. Dar daugiau - tyrimai rodo, kad net paprastas konsultavimas besaikio girtavimo laikotarpio pradžioje gali teigiamai įtakoti alkoholio dozę bei elgsenos refleksų pokyčius.


Nuolaidos