elektroninės cigaretės tokios saugios paaugliams

Ar elektroninės cigaretės tokios saugios paaugliams?

Parodomasis tyrimas atliktas mokslų daktaro Adam M.Leventhal iš Pietų Kalifornijos Universiteto Keck Medicinos Mokyklos, Los Andželas.

Per 6 mėnesių laikotarpį jis išanalizavo Los Andželo visuomeninių mokyklų 10-ų klasių moksleivių duomenis. Jo tikslas buvo ištirti ryšį tarp elektroninių cigarečių rūkymo ir tolimesnio perėjimo prie įprastų cigarečių.

Tiriamojoje grupėje 37% 10-ų klasių moksleivių naudojo elektronines cigaretes. Tačiau susieti būtent jas su paaugliais, kurie vėliau rūko įprastas cigaretes, yra gana sudėtinga: dalis moksleivių tiesiog eksperimentuoja, o kiti kaip tik naudoja elektronines cigaretes, kad atsikratyti įprasto rūkymo.

Todėl visi duomenys apie moksleivius buvo padalinti į 4 kategorijas – pagal bet kurių cigarečių vartojimo dažnumą. Analizė buvo atliekama kas 30 dienų. Klausimas toks: ar tik elektroninių cigarečių rūkymas vėliau pereina į tradicinį rūkymą?

Po 6-ų mėnesių analizavimo paaiškėjo, kad perėjimas prie tradicinio rūkymo, rūkymo dažnumo didėjimas bei stipresnių cigarečių rūkymas tikrai buvo dažnesnis tose grupėse, kuriose pradžioje buvo rūkomos tik elektroninės cigaretės, negu tarp tų, kurie nerūkė.

 

Be abejonės, šį faktą reikia kruopščiau patikrinti didesnėse paauglių grupėse ir ilgesnį tyrimo laikotarpį. Tačiau šis darbas rodo, kad elektroninių cigarečių rūkymas 15-16 metų amžiuje yra aiškus rizikos faktorius, nulemiantis tolimesnį standartinį rūkymą.

 

Nuolaidos