Ankstesni šios mokslininkų grupės tyrimai parodė, kad alkoholio vartojimas keičia taip vadinamų vidutiniųjų spygliuotųjų neuronų fizinę struktūrą ir funkciją. Tokiu būdu, aktyvavus vieną iš jų tipų - D1 - privedama prie to, kad po pirmosios taurelės žmogus siekia sekančios ir taip toliau. Dabar gi mokslininkai atrado neuronus, kurie liepia žmogui sustoti.
Šie neuronai panašūs į medį su daugybe šakų, taip pat – su iš jų kylančiais nedideliais išsikišimais arba spygliais. Kiekvienas neuronas turi vieną iš dviejų dopamino receptorių - D1 arba D2, todėl ir patys neuronai pradėti vadinti taip pat. Pirmieji skatina veikti, o antrieji, priešingai, priverčia sustoti.
- Bent jau priklausomybės požiūriu D2-neuronai yra gerai, - pažymėjo vienas iš tyrimo autorių, daktaras Jun Wang. – Kai aktyvuojasi, jie stabdo norą išgerti.
Bėda ta, kad net žmonėms be alkoholizmo D2-neuronai palaipsniui deaktyvuojasi, kai žmogus geria per daug. Tai reiškia, kad stabdymo mechanizmas paprasčiausiai išsijungia. Šią mintį patvirtino bandymai su gyvūnais, kuriuos įpratino prie alkoholio. Pasikartojantys nesaikingo gėrimo, o po to susilaikymo ciklai įrodė, kad palaipsniui D2-neuronų signalai silpnėja. Tačiau teisinga pasirodė ir priešinga išvada – dirbtinai stimuliuojant apsauginius neuronus, potraukis alkoholiui mažėja.
Mokslininkai pažymi, kad iki bandymų su žmonėmis kol kas dar toli, tačiau būtent paieška mechanizmo, kuris aktyvuotų žmogaus D2-neuronus ir priverstų atsisakyti alkoholio, yra pagrindinis jų tikslas.