Pasiruošimas gydymui – Medicinos centras Sodalitas

Pasiruošimas gydymui

profesorius Boris Ivnev
medicinos mokslų daktaras

Pasiruošimas.


...be abejonės, paciento pasiruošimas procedūrai - vienas svarbiausių sėkmės veiksnių.

Tam kad sėkmingai praeiti gydymo procedūrą ir gauti pageidaujamą rezultatą, pacientai turi būti tinkamai paruošti. Pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į gydymo kontraindikacijas.

Jeigu sergate ligomis, dėl kurių neįmanoma atlikti procedūros, būtina pagalvoti apie kitą terapijos metodą arba susitikti su mūsų gydytojais ir aptarti preliminarias priemones.

Jeigu kontraindikacijų gydymui nėra, pasiruošimas susideda iš šių etapų:

  • Savarankškas, be pašalinio spaudimo, apsisprendimas dėl gydymo būtinumo.
  • Susilaikymas nuo alkoholio 7-10 dienų iki alkoholinės priklausomybės gydymo arba nerūkymas 1,5-2 dienas iki rūkymo priklausomybės gydymo.

Apsisprendimas - labai svarbus momentas sėkmingam gydymui. Esmė yra ta, kad bet kurio mokomojo metodo efektyvumas labai priklauso nuo paciento noro. Būtent todėl mes ne kartą klausime individualiai: „Ar savarankiškai apsisprendėte gydytis? Ar niekas neverčia to daryti?“. Tai turi būti tik Jūsų sprendimas. Viena, kai Jūs ateinate savanoriškai, be pašalinio spaudimo, ir norite gauti rezultatą, ir visai kita – kai ateinate verčiami sutuoktinio(-ės) arba giminaičių. Jeigu nusprendėte atlikti alkoholinės priklausomybės gydymo procedūrą, gydymo metodas reikalauja iki gydymo susilaikyti nuo bet kokių gėrimų, kurių sudėtyje yra spirito, įskaitant alų, saldumynus su alkoholiu, medicininius antpilus, 7-10 dienų (geriau 10, bet minimumas -7). Jeigu nusprendėte atlikti tabako priklausomybės gydymo procedūrą, gydymo metodas reikalauja iki gydymo susilaikyti nuo rūkymo ir bet kokių preparatų, kurių sudėtyje yra nikotino, įskaitant pleistrus ir kramtomąją gumą su nikotinu, 1,5-2 dienas (geriau 2, bet minimumas -1,5).

Tokie terminai būtini, kad organizmas išsivalytų nuo alkoholio arba nikotino skaidymosi produktų. Objektyvaus, fizinio potraukio elementas neturi trukdyti naujo elgesio reflekso formavimuisi. Kitaip tariant – abstinencija labai stipriai trukdys keitimosi procesams.

Panašius reikalavimus keliame stipraus poveikio psichotropiniams preparatams, kurie gali trukdyti gydymui. Jeigu vartojate tokius preparatus, iš anksto pasitarkite su mūsų gydytojais.

Susilaikymo laikotarpis prieš procedūrą yra būtinas.
Tai svarbiausia sėkmingo gydymo sąlyga.
Nuolaidos