Tam tikras fizinis aktyvumas gali padėti piktnaudžiaujantiems alkoholiu.

Tam tikras fizinis aktyvumas gali padėti piktnaudžiaujantiems alkoholiu.

Britanijos gydytojai įrodė, kad padidėjusi mirties rizika dėl bet kurios priežasties, įskaitant vėžį, susijusi su alkoholio naudojimu, sumažėja dėka reguliariai atliekamų fizinių pratimų. Tyrimas paskelbtas British Journal of Sports Medicine.

Piktnaudžiavimas alkoholiu siejamas su padidėjusiomis mirties rizikomis dėl daugelio priežasčių, įskaitant kai kurias vėžio formas, insultą, infarktą ir kraujagyslių ligas. Tyrimas parodo, kad alkoholis ir fizinis aktyvumas įtakoja tuos pačius daugelio ligų vystymosi mechanizmus, tik priešingomis kryptimis.

Priklausomybės nustatymui buvo pakelta mirčių Anglijoje ir Škotijoje nuo 1994 iki 2006 tyrimų medžiaga, kurioje buvo įtraukti klausimai apie alkoholio vartojimą, fizinį aktyvumą ir mirties priežastis 40 metų ir vyresniame amžiuje.

Pasirodė, kad reguliarus vidutinio intensyvumo fizinis aktyvumas, kurio minimali trukmė sudarė 150 minučių per savaitę, siejamas su mažėjančiomis iki visiško išnykimo rizikomis, atsirandačiomis vartojant alkoholį. Tuo pačiu, kuo žmogus yra labiau fiziškai aktyvesnis ir mažiau išgėrinėja, tuo stipresnė jo koreliacija.

Vis dėlto – darbas yra susijęs su apklausomis ir išvadomis po žmogaus mirties. Todėl autoriai nenagrinėja šio reiškinio piežasčių, manydami, kad dieta ir kiti veiksniai galėjo įtakoti gautus duomenis. Tačiau, neabejotina yra viena: fizinis aktyvumas bent jau ženkliai sumažina mirties rizikas vartojant alkoholį.

The British Journal of Sports Medicine yra vienas iš 60 specializuotų žurnalų, leidžiamų BMJ. http://bjsm.bmj.com

Nuolaidos