Žmogaus žarnyne atrastos bakterijos, kurios tiesiogiai įtakoja smegenų darbą.

Žmogaus žarnyne atrastos bakterijos, kurios tiesiogiai įtakoja smegenų darbą.

Pirmą kartą žmogaus žarnyne atrastos bakterijos, kurių išgyvenimui būtinos cheminės medžiagos, įtakojančios smegenų darbą. Apie tai praneša žurnalas New Scientist.

Philip Strandwitz ir jo kolegos iš Bostono universiteto išsiaiškino, kad nesenai atrasta žarnyno bakterijų rūšis auga ir dauginasi tik maitindamasi GASR – gama-amino sviesto rūgšties –molekulėmis – žmogaus ir kitų žinduolių centrinės nervų sistemos svarbiausiu stabdomuoju neuromediatoriumi. Būtent ši cheminė medžiaga labiausiai nulemia psichinį žmogaus elgesį.

GASR blokuoja nervų ląstelių signalus, tokiu būdu nuimant susijaudinimą ir suteikiant raminantį poveikį. Tuo pačiu, nenormaliai žemas GASR lygmuo organizme siejamas su depresiniais ir afektiniais sutrikimais. Tyrinėtojai pirmą kartą susidūrė su situacija, kuomet maitindamasi GASR , žarnyno mikroflora gali įtakoti psichoaktyvaus mediatoriaus lygį. Tokiu būdu, akivaizdus pirmasis įrodymas to, kad žarnyno mikroflora gali įtakoti žmogaus nuotaiką ir elgesį.

Dabar tyrinėtojų grupė, vadovaujama Philipo Strandwitzo, bando aptikti kitus žarnyno mikrobus, taip pat naudojančius (arba net gaminančius) GASR – šios žinios padės sukurti naujus antidepresantus.

 

Nuolaidos